Odbudowa zęba z użyciem wkładu z włókna szklanego

Emma Brown
 0
Udostępnij:
Znaczne uszkodzenie zęba to jeszcze nie powód do jego usunięcia. W przypadku zębów z zachowaną odpowiednią ilością tkanek, możliwa jest rekonstrukcja zęba. W takim przypadku ząb należy wzmocnić włóknem szklanym.

Odbudowę zębów z użyciem wkładu z włókna szklanego stosuje się w przypadku zębów martwych (po prawidłowo wykonanym leczeniu kanałowym).

W przypadku zęba który nie jest martwy (nie było wykonane leczenie kanałowe, zalecana jest rozległa odbudowa kompozytowa.

Odbudowa z użyciem wkładu z włókna szklanego zapobiega złamaniu zęba pod wpływem sił żucia. Prawidłowo przeprowadzona odbudowa kompozytowa pozwala również na uzyskanie wyglądu zbliżonego do naturalnego zęba. Wzmocnienia z włókna szklanego szczególnie dobrze sprawdzają się w zębach przednich. W zębach trzonowych wkład z włókna szklanego stosuje się głównie w przypadku zębów z zachowaną znaczną ilością zdrowych tkanek.

Przy niewystarczającej ilości zdrwoej tkanki zęba u pacjenta,zaleca się odbudowę protetycznym wkładem wzmacniającym orazy wykonanie korony protetycznej.

W uzasadnionych przypadkach odbudowę stosuje się również na sztyfcie metalowym (tzw. wkłady koronowo-korzeniowe), który stanowi wzmocnienie zniszczonej korony.

Niezależnie od tego jaki wkład wykorzystujemy, jest on podporą dla rekonstruowanej korony zęba i utrzymuje dodatkowo wypełnienie światłoutwardzalne lub koronę protetyczną.

Rozwiązaniem które rozszerza zakres i możliwości odbudowy, jest rekonstrukcja na taśmie z włókna szklanego (dotyczy ona pacjentów z brakiem jednego zęba). Rozwiązanie to zastępuje wykonanie tradycyjnego mostulub wprowadzenie implantu. Natomiast wskazania do zastosowania tradycyjnego mostu z włókna szklanego (mostu adhezyjnego) są ściśle określone. Rozwiązanie to stosujemy gdy pacjentowi brakuje jednego z zębów. Zamiast stosowania w tym miejscu implantu lub mostu porcelanowego, można wybrać właśnie mocowanie na matrycy z włókna szklanego.

W GlivDental pacjentom oferujemy również: rekonstrukcję zębów przednich licówkami kompozytowymi, odbudowy z użyciem wkładu koronowo-korzeniowego, wykonanie licówek kompozytowych/porcelanowych na zębach przednich.

GlivDental PRO TIP – zajrzyj do cennika i konieczenie umów się na konsultację. Wierzymy w to, że nasze artykuły pomagają podejmować samodzielne decyzje, a pacjenci po ich przeczytaniu bardziej świadomie podejmują decyzje. Wiemy również, że najlepiej napisane artykuły, nie zastąpią lat nauki i praktyki. Konsultacja stomatologiczna pozwoli naszemu specjaliście zajmującemu się odbudowami zębów, dobrać najlepszą metodę leczenia.

Zajmujemy się różnego rodzaju zabiegami stomatologicznymi, ale również służymy pomocą w sytuacji, kiedy nadchodzi moment na wyrzynanie zębów stałych u dzieci, co powoduje u nich wiele różnych objawów.

Przeglądając Naszą stronę internetową dowiesz się wielu przydatnych rzeczy, np. wybielanie zębów czy jest szkodliwe czy też na czym polega metoda odbudowa zeba wlokno szklane. Zapraszamy do zapoznania się z Naszą bogatą ofertą zabiegów.

Aktualne ceny sprawdzisz na stronie cennik.
Za pomocą formularza znajdującego się poniżej sprawdzisz wolne terminy i umówisz wizytę. Wizyty można umawiać również pod numerem telefonu +48 32 630 4215.

Brak tagów
Udostępnij:

Powiązane posty

Do góry