Odbudowa zęba z użyciem wkładu z włókna szklanego

Emma Brown
 0
Udostępnij:
Znaczne uszkodzenie zęba to jeszcze nie powód do jego usunięcia. W przypadku zębów z zachowaną odpowiednią ilością tkanek, możliwa jest rekonstrukcja zęba. W takim przypadku ząb należy wzmocnić włóknem szklanym.

Odbudowę zębów z użyciem wkładu z włókna szklanego stosuje się w przypadku zębów martwych (po prawidłowo wykonanym leczeniu kanałowym).

W przypadku zęba który nie jest martwy (nie było wykonane leczenie kanałowe, zalecana jest rozległa odbudowa kompozytowa.

Odbudowa z użyciem wkładu z włókna szklanego zapobiega złamaniu zęba pod wpływem sił żucia. Prawidłowo przeprowadzona odbudowa kompozytowa pozwala również na uzyskanie wyglądu zbliżonego do naturalnego zęba. Wzmocnienia z włókna szklanego szczególnie dobrze sprawdzają się w zębach przednich. W zębach trzonowych wkład z włókna szklanego stosuje się głównie w przypadku zębów z zachowaną znaczną ilością zdrowych tkanek.

Przy niewystarczającej ilości zdrwoej tkanki zęba u pacjenta,zaleca się odbudowę protetycznym wkładem wzmacniającym orazy wykonanie korony protetycznej.

W uzasadnionych przypadkach odbudowę stosuje się również na sztyfcie metalowym (tzw. wkłady koronowo-korzeniowe), który stanowi wzmocnienie zniszczonej korony.

Niezależnie od tego jaki wkład wykorzystujemy, jest on podporą dla rekonstruowanej korony zęba i utrzymuje dodatkowo wypełnienie światłoutwardzalne lub koronę protetyczną.

Rozwiązaniem które rozszerza zakres i możliwości odbudowy, jest rekonstrukcja na taśmie z włókna szklanego (dotyczy ona pacjentów z brakiem jednego zęba). Rozwiązanie to zastępuje wykonanie tradycyjnego mostulub wprowadzenie implantu. Natomiast wskazania do zastosowania tradycyjnego mostu z włókna szklanego (mostu adhezyjnego) są ściśle określone. Rozwiązanie to stosujemy gdy pacjentowi brakuje jednego z zębów. Zamiast stosowania w tym miejscu implantu lub mostu porcelanowego, można wybrać właśnie mocowanie na matrycy z włókna szklanego.

W GlivDental pacjentom oferujemy również: rekonstrukcję zębów przednich licówkami kompozytowymi, odbudowy z użyciem wkładu koronowo-korzeniowego, wykonanie licówek kompozytowych/porcelanowych na zębach przednich.

GlivDental PRO TIP – zajrzyj do cennika i konieczenie umów się na konsultację. Wierzymy w to, że nasze artykuły pomagają podejmować samodzielne decyzje, a pacjenci po ich przeczytaniu bardziej świadomie podejmują decyzje. Wiemy również, że najlepiej napisane artykuły, nie zastąpią lat nauki i praktyki. Konsultacja stomatologiczna pozwoli naszemu specjaliście zajmującemu się odbudowami zębów, dobrać najlepszą metodę leczenia.

Aktualne ceny sprawdzisz na stronie cennik.
Za pomocą formularza znajdującego się poniżej sprawdzisz wolne terminy i umówisz wizytę. Wizyty można umawiać również pod numerem telefonu +48 32 630 4215.

Brak tagów
Udostępnij:

Powiązane posty

Do góry