Ładowanie...

Konsultacja Stomatologiczna

Emma Brown
 0
Udostępnij:
Indywidualna konsultacja stomatologiczna obejmuje przede wszystkim ocenę stanu koron zębów widocznych w badaniu bezpośrednim, obecność przebarwień, ognisk próchnicy, starcia czy szczelność wypełnień. Przedmiotem konsultacji stomatologicznej są również szyjki i korzenie zębów, które są ukryte pod dziąsłami. Szczególnej uwadze podlega również błona śluzowa jamy ustnej. Podczas konsultacji stomatologicznej w GlivDental, lekarze wykorzystują cbct zębów w zależności od potrzeby, RTG pantomograficzne, RTG punktowe, tomografię.

W uzasadnionych przypadkach zalecana jest również ocena komory zęba celem oceny wskazań do leczenia kanałowego. Ocena ta jest zaliczana do konsultacji endodontycznych lub nieinwazyjnej diagnostyki radiologicznej.

Jaki jest zakres konsultacji stomatologicznej w gabnecie stomatologicznym GlivDental w Gliwicach?
  1. Przede wszytkim badanie stomatologiczne.
  2. Diagnostyka radiologiczna (RTG zębów, zdjęcie pantomograficzne, tomografia zębów – RTG 3D).
  3. Plan leczenia zawierający wskazania i zalecenia lekarskie. W tym rozszerzenia diagnostyki o konsultacje protetyczne, chirurgiczne, implantologiczne, ortodontyczne.
Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o profesjonalnej konsultacji stomatologicznej?

Wiele gabinetów stomatologicznych oferuje bezpłatne konsultacje stomatologiczne. Takie konsultacje stomatologiczne zazwyczaj wykonywane są tylko na podstawie oceny koron zębów. W wielu przypadkach oferuje się darmowe badania stomatologiczne ze względu na brak odpowiedniego sprzętu do przeprowadzenia głębszej analizy.

Diagnostyka radiologiczne jest niezbędna do pełnej oceny stanu zębów.

GLIVDENTAL PRO TIP – Gdy od stomatologa usłyszysz, że trzeba obserwować ząb, bo nie jest pewien czy to próchnica, poszukaj innego stomatologa. Stomatolog powinien być w stanie jednoznacznie stwierdzić czy ma do czynienia z próchnicą czy przebarwieniem.

W praktyce pozornie zdrowe uzębienie często ujawnia niebezpieczne zmiany w okolicy wierzchołka korzenia zębowego! W przypadku złej diagnozy, narażamy się na rosnące koszty leczenia ale także na wcześniejszą utratę zęba. W GlivDental w Gliwicach konsultacja stomatologiczna to najistotniejszy punkt całego leczenia.

W przypadku najnowocześniejszej aparatury, którą GlivDental stosuje podczas konsultacji stomatologicznej, potrzebna jest tylko śladowa dawka promieniowania. Prześwietlenie pozwoli na wczesne wykrycie toczącego się poddziąsłowo procesu chorobowego i wyleczenie zęba który na pierwszy rzut oka jest zdrowy. W przypadku gdy pozornie zdrowe uzębienie ujawnia niebezpieczne zmiany w okolicy wierzchołka korzenia, leczenie zazwyczaj przeprowadzone jest za późno. Zaniedbując konsultację stomatologiczną, nie tylko narażamy się na rosnące koszty leczenia ale przede wszystkim, na utratę uzębienia.

W skrajnych przypadkach proces chorobowy niszczy kość w stopniu uniemożliwiającym podjęcie leczenia kanałowego, protetycznego, implantologicznego.

Wybierz gabinet w którym kompetentny lekarz-dentysta przeprowadzi proces konsultacji stomatologicznej w oparciu najnowsze wytyczne i technologie! Wybierz najnowsze i precyzyjne techniki, zamiast metod opartych jedynie na wizualnej ocenie koron zębów! Dopiero diagnostyka radiologiczna daje możliwość pełnej oceny stanu jamy ustnej.

Aktualne ceny sprawdzisz na stronie cennik.
Za pomocą formularza znajdującego się poniżej sprawdzisz wolne terminy i umówisz wizytę. Wizyty można umawiać również pod numerem telefonu +48 32 630 4215.

Do góry
This site is registered on wpml.org as a development site.