Wszystkie sposoby na piękny uśmiech

Emma Brown
 0
Udostępnij:

Piękny uśmiech to nie tylko kształtne usta! To też zadbane zęby, brak zmarszczek palacza, korekcja uśmiechu dziąsłowego, uniesienie kącików, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, a nawet korekcja blizny np. po opryszczce. Jak kompleksowo zadbać o metamorfozę uśmiechu?

Odmładzanie ust

Okolica ust jest bardzo wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Usta szybko ulegają pierzchnięciu i przesuszeniu pod wpływem czynników zewnętrznych, a z wiekiem nawet te kształtne, duże i proporcjonalne tracą apetyczną objętość i świeży kolor, ponadto wskutek opadania kącików mogą nadawać całej twarzy smutny, zmęczony wygląd. Pamiętaj jednak, że estetyka ust to nie tylko wygląd czerwieni wargowej, ale też skóry wokół ust. Usta cały czas się ruszają podczas mówienia, jedzenia czy picia – intensywna praca mięśnia okrężnego może prowadzić do pojawienia się zmarszczek palacza. To drobne, pionowe linie, głównie nad górną wargą, które są skutkiem wiotkości i opadania tkanek – pojawiają się nie tylko u palaczy, ale rzeczywiście u nich szybciej i częściej, co jest spowodowane dużo gorszą jakością skóry (wpływ toksyn zawartych w dymie, silny stres oksydacyjny).

Myśląc o okolicy ust nie można też zapomnieć o bruzdach nosowo-wargowych, które biegną od skrzydełek nosa w kierunku kącików ust, oddzielając obszar nad ustami od policzków, a także o liniach marionetki, a więc głębokich zmarszczkach idących od kącików ust w dół, które „wydzielają” brodę nadając całej twarzy bardzo niekorzystny – smutny, posępny, a czasami groźny – wygląd.

Jest jednak proste rozwiązanie na te problemy! Z pomocą przychodzą przede wszystkim odpowiednio dobrane wypełniacze kwasu hialuronowego bądź wypełniacze autologiczne (na bazie osocza bogatopłytkowego). Pozwalają wymodelować lub powiększyć usta, skorygować ich asymetrię, unieść kąciki, wypełniać zmarszczki i bruzdy wokół. Świetnie też rewitalizują i nawilżają usta, przywracając czerwieni wargowej świeżość. Pamiętaj, że modelowanie ust to nie tylko ich powiększanie, które możesz kojarzyć z niechlubnym wyglądem wielu „zrobionych” celebrytek – nawet duże usta zmieniają się z wiekiem, tracąc jędrność i objętość, czasami przypominają wręcz suszoną śliwkę. Podanie niewielkiej odrobiny odpowiednio dobranego kwasu hialuronowego przywróci im młody wygląd.

Odmładzanie zębów

Czy wiesz, że zęby też się starzeją? Z wiekiem dochodzi do ich ścierania (zwłaszcza przy krzywym zgryzie), a szkliwo staje się bardziej żółte. Nieuzupełnione ubytki mogą zmieniać rysy całej twarzy, prowadząc do zapadania się policzków i zawijania ust. Dlatego tak ważne jest, aby przez całe życie dbać o stan uzębienia (i nawyki takie wyrabiać w dzieciach) – dziś naprawdę jest wiele fantastycznych możliwości, które zapewniają prawdziwą metamorfozę uśmiechu i tym samym całej twarzy nawet w krótkim czasie.

Nowoczesna stomatologia estetyczna proponuje m.in. wybielanie zębów (to gabinetowe jest bardziej skuteczne i szybciej daje efekt niż preparatami do użytku domowego), licówki (pozwalają poprawić kształt zębów, zamaskować diastemę, ukryć głębokie przebarwienia, które nie poddają się wybielaniu innymi metodami, wyrównać różnice w długości zębów), bonding (to rodzaj tymczasowej licówki, gdy szybko potrzebujesz poprawy), implanty i inne. Czasami konieczne jest leczenie ortodontyczne – ładny, równy zgryz daje lepsze podparcie tkankom, dzięki czemu cała twarz wolniej się starzeje. Poprawa zgryzu nadaje też właściwy rozmiar ustom i ładnie je podkreśla lekko wypychając i uwypuklając – dlatego lekarze medycyny estetycznej nie robią zabiegu powiększania ust, jeśli nosisz aparat i planujesz go zdjąć w krótkim czasie. Lepiej poczekać!

Botox na uśmiech dziąsłowy

Uśmiech dziąsłowy, nawet jeśli odsłania równe i białe zęby, zwykle jest uważany za mało estetyczny. Można sobie jednak z nim poradzić w bardzo szybki sposób – za pomocą toksyny botulinowej, czyli popularnego botoksu. W przypadku „gummy smile” podaje się małą ilość toksyny botulinowej w okolicy nosa. Substancja ta zaczyna działać po kilku dniach, więc na efekt trzeba poczekać ok. 7-10 dni i zwykle jest on naprawdę spektakularny! Utrzymuje się do 6 miesięcy. Zabieg polega na lekkim „porażeniu” mięśni odpowiedzialnych za nadmierne unoszenie górnej wargi przy uśmiechu, co z kolei niweluje efekt uśmiechu dziąsłowego.

Zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy medycyny estetycznej i stomatologów!

Brak tagów
Udostępnij:

Powiązane posty

Do góry