Konsultacja Stomatologiczna

Emma Brown
 0
Udostępnij:
Indywidualna konsultacja stomatologiczna obejmuje przede wszystkim ocenę stanu koron zębów widocznych w badaniu bezpośrednim, obecność przebarwień, ognisk próchnicy, starcia czy szczelność wypełnień. Przedmiotem konsultacji stomatologicznej są również szyjki i korzenie zębów, które są ukryte pod dziąsłami. Szczególnej uwadze podlega również błona śluzowa jamy ustnej. Podczas konsultacji stomatologicznej w GlivDental, lekarze wykorzystują cbct zębów w zależności od potrzeby, RTG pantomograficzne, RTG punktowe, tomografię.

W uzasadnionych przypadkach zalecana jest również ocena komory zęba celem oceny wskazań do leczenia kanałowego. Ocena ta jest zaliczana do konsultacji endodontycznych lub nieinwazyjnej diagnostyki radiologicznej.

Jaki jest zakres konsultacji stomatologicznej w gabnecie stomatologicznym GlivDental w Gliwicach?
  1. Przede wszytkim badanie stomatologiczne.
  2. Diagnostyka radiologiczna (RTG zębów, zdjęcie pantomograficzne, tomografia zębów – RTG 3D).
  3. Plan leczenia zawierający wskazania i zalecenia lekarskie. W tym rozszerzenia diagnostyki o konsultacje protetyczne, chirurgiczne, implantologiczne, ortodontyczne.
Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o profesjonalnej konsultacji stomatologicznej?

Wiele gabinetów stomatologicznych oferuje bezpłatne konsultacje stomatologiczne. Takie konsultacje stomatologiczne zazwyczaj wykonywane są tylko na podstawie oceny koron zębów. W wielu przypadkach oferuje się darmowe badania stomatologiczne ze względu na brak odpowiedniego sprzętu do przeprowadzenia głębszej analizy.

Diagnostyka radiologiczne jest niezbędna do pełnej oceny stanu zębów.

GLIVDENTAL PRO TIP – Gdy od stomatologa usłyszysz, że trzeba obserwować ząb, bo nie jest pewien czy to próchnica, poszukaj innego stomatologa. Stomatolog powinien być w stanie jednoznacznie stwierdzić czy ma do czynienia z próchnicą czy przebarwieniem.

W praktyce pozornie zdrowe uzębienie często ujawnia niebezpieczne zmiany w okolicy wierzchołka korzenia zębowego! W przypadku złej diagnozy, narażamy się na rosnące koszty leczenia ale także na wcześniejszą utratę zęba. W GlivDental w Gliwicach konsultacja stomatologiczna to najistotniejszy punkt całego leczenia.

W przypadku najnowocześniejszej aparatury, którą GlivDental stosuje podczas konsultacji stomatologicznej, potrzebna jest tylko śladowa dawka promieniowania. Prześwietlenie pozwoli na wczesne wykrycie toczącego się poddziąsłowo procesu chorobowego i wyleczenie zęba który na pierwszy rzut oka jest zdrowy. W przypadku gdy pozornie zdrowe uzębienie ujawnia niebezpieczne zmiany w okolicy wierzchołka korzenia, leczenie zazwyczaj przeprowadzone jest za późno. Zaniedbując konsultację stomatologiczną, nie tylko narażamy się na rosnące koszty leczenia ale przede wszystkim, na utratę uzębienia.

W skrajnych przypadkach proces chorobowy niszczy kość w stopniu uniemożliwiającym podjęcie leczenia kanałowego, protetycznego, implantologicznego.

Wybierz gabinet w którym kompetentny lekarz-dentysta przeprowadzi proces konsultacji stomatologicznej w oparciu najnowsze wytyczne i technologie! Wybierz najnowsze i precyzyjne techniki, zamiast metod opartych jedynie na wizualnej ocenie koron zębów! Dopiero diagnostyka radiologiczna daje możliwość pełnej oceny stanu jamy ustnej.

Cena wizyty zależy od jej zakresu i rodzaju przeprowadzonej diagnostyki. Aktualne ceny sprawdzisz na stronie cennik.
Za pomocą formularza znajdującego się poniżej sprawdzisz wolne terminy i umówisz wizytę. Wizyty można umawiać również pod numerem telefonu +48 32 630 4215.

Brak tagów
Udostępnij:

Powiązane posty

Do góry